Vítejte ve fotbalovém klubu SOKOL Bělušice

10.ročník 2007
 

AC Tulipán obhájil titul. Získá hattrick?

BĚLUŠICE - Na obloze ani mráček, sluníčko pálí. A na zelené trávě probíhá pestrobarevné hemžení. To je pravidelný obrázek fotbalového turnaje v Bělušicích. „Péťa nám tam nahoře to počasí hlídá,“ řekl ředitel podniku Václav Klepal při vzpomínce na zesnulého kamaráda Petra Baborovského, na jehož počest se turnaj hraje.

První místo z loňského ročníku obhájil tým AC Tulipán, trojnásobný vítěz z posledních čtyř let. „Je to tady vždy příjemný fotbálek i setkání se starými kamarády,“ pochvaloval si Slávek Brunclík, kolínský odchovanec, který v současné době působí v Rakousku. Spolu s Liborem Tichým byli zřejmě hlavními hvězdami lídra.

Na turnaji tentokrát startovalo 24 týmů. „Jeden se nám ještě večer před začátkem omluvil,“ řekl Václav Klepal.

Nažhavení mladíci, zkušení mistři míče, ale i mírně „bříškatí“ tátové od rodin. To byla i tentokrát směs hráčů, která si to rozdávala souběžně na čtyřech hřištích. „Já se přijel rozloučit s kariérou,“ prozradil nebovidský střelec Radek Roček. Spoluhráči mu připravili oslavu se vší parádou. Podle jeho přezdívky „Kelly“ pojmenovali tým Kelly Family a velkou fotografií známé irské skupiny nechali natisknout také na přední část dresů. „Bylo to pěkné. Problém byl v tom, že se s těmi vypitými panáky příliš nedal hrát fotbal,“ usmíval se „Kelly“ Roček.

Historii změnili střelci na zavěšenou láhev, kteří organizátory třemi přesnými trefami připravili o stejný počet lahví šampaňského. „To tu ještě nebylo, maximální počet zásahů byl dva,“ uvedl Klepal.

Největším zklamáním byl tým Mogul B, který i s esy typu Volfa, Zemana, či Jelínka nepostoupil ze základní skupiny. „Stárneme. Je to znát nejen v posteli, ale bohužel už i na hřišti,“ omlouval neúspěch lenoch turnaje Dalibor Zeman.

Výsledky – semifinále: Hrobníci – AC Tulipán 3:5, Koubek s.r.o. – Headhunters 2:1. O 3. místo: Hrobníci – Headhunters 2:1. Finále: AC Tulipán – Koubek s.r.o. 3:0. Nejlepší brankář: David Cincibus (AC Tulipán), nejlepší střelec: Jan Fořt (Slovácko) – 15 gólů, střelba na láhev šampaňského: Jiří Novák (Městská Policie), Zdeněk Čáp ml. (Bělušice XXL), Jan Fořt (Slovácko).

AC Tulipán- vítězné foto 2007

  

 

Mistři míče proti „pupkatým“ tátům od rodin

 

Bělušice - Vlasatý elegán Brunclík stahuje ze vzduchu míč a krásně připravuje gól pro kolegu.
Na vedlejším hřišti ve stejnou chvíli netrefí jiný hráč míč před prázdnou brankou.
I takový je fotbalový turnaj v Bělušicích, Memoriál Petra Baborovského. Střetávají se v něm hráči téměř profesionální s naprostými amatéry. Nažhavení mladíci se skutečnými mistry míče i „pupkatými“ táty od rodin. „Jde nám hlavně o tu atmosféru, kterou máme vždy perfektní,“ řekl ředitel turnaje Václav Klepal.
Letos měla akce řadu shodných rysů s loňským ročníkem. Fotbalisté se znovu potili v obrovském vedru, pohár pro vítěze opět získal tým AC Tulipán. „Změna byla při střelbě na šampaňské. Trefili se tři hráči, což je historický rekord,“ prozradil Klepal.
A jak takový turnaj vypadá? Na fotbalovém hřišti vzniknou čtyři plácky pro malou kopanou. Najednou na nich pobíhá 48 hráčů.
Celkem startuje 24 týmů. V zákulisí teče pivo, hospodyňky připravují bramboráčky, klobásky a dršťkovou polívku.
Velká pohoda. I ta se ale dá narušit, když jde o vítězství. V Bělušicích už zažili inzultaci rozhodčího i strkanice mezi hráči. „Letos byly jen náznaky,“ usmíval se Klepal.
Za rok se bude hrát znovu.

Výsledky – semifinále: Hrobníci – AC Tulipán 3:5, Koubek s.r.o. – Headhunters 2:1. O 3. místo: Hrobníci – Headhunters 2:1. Finále: AC Tulipán – Koubek s.r.o. 3:0.
Nejlepší brankář: David Cincibus (AC Tulipán), nejlepší střelec: Jan Fořt (Slovácko) – 15 gólů, střelba na láhev šampaňského: Jiří Novák (Městská Policie), Zdeněk Čáp ml. (Bělušice XXL), Jan Fořt (Slovácko).
 
 

Václav Klepal: Možná budeme volit i Miss

RENÉ VOLF

Bělušice/ Je zakladatelem turnaje v Bělušicích. V sobotu skončil jubilejní 10. ročník Memoriálu Petra Baborovského. My si o akci povídali s jeho ředitelem. „Myslím si, že se turnaj povedl. Jsem vždy rád, když turnaj proběhne bez incidentu. Dost hráčů i fanoušků občas podcení kombinaci sluníčka a alkoholu a pak je k problému vždy blízko,“ řekl Václav Klepal.

* Na který z těch deseti ročníků vzpomínáte nejraději a proč?

Asi na ročník v roce 2002. To se zatím jedinkrát tým Bělušic dostal až do finale a tam podlehl až na penalty týmu Třebovle. To druhé místo se zapíjelo až do rána.

* Z vítězství se opět radoval AC Tulipán. Za poslední čtyři roky to bylo jeho třetí vítězství. Příští rok bude útočit na zlatý hattrick. Takovouto bilancí se mohou pochlubit pouze hráči Třebovle, kteří kralovali v letech 2001 - 2003. Kdybyste měl porovnat tyto dva týmy, který z nich na vás udělal větší dojem?

Oba týmy se již nesmazatelně zapsaly do historie našeho turnaje. Na mužstvu AC Tulipán obdivuji, že na každý ročník přijeli vždy se skoro stejným týmem a myslím si, že bude zase velice těžké je příští rok porazit.

* Na turnaj se pravidelně hlásí velké množství mančaftů. Letos jich bylo pětadvacet. Jste spokojen?

Dvacet pět mužstev je super. Jsem rád, že se u nás každoročně sejde tolik dobrých fotbalistů. Řekl bych, že úroveň mužstev je rok od roku vyšší a postoupit mezi osm nejlepších je daleko těžší než v prvních ročnících. Některá mužstva se mi letos omluvila, že jim vypadl jeden nebo dva klíčoví hráči a že přijedou až příští rok, až budou kompletní. Pro příští ročník zkusíme vymyslet nějakou novinku, abychom přilákali těch 32 týmů, což je maximum,pro které máme turnaj připraven.

* Váš turnaj je znám tím, že se mezi zápasy v základní skupině a osmifinálovými duely střílí na lahev sektu. To je mezi účastníky velmi oblíbená disciplína. Plánujete do příštích let ještě nějaké zpestření?

Ano, je to opravdu velice populární soutěž. Ve většině týmů je to prestižní zaležitost a každý chybný zásah stojí obvykle populární rundu. Samozřejmě v opačném případě to stojí za to. Letos nás napadlo, že příští rok by si mohl nejúspěšnější střelec odnést pro tým „štěně piva“.

* Každoročně jsou na akci vidět i sportovci z jiných odvětví. Většinou jsou to hokejisté. Dřív byli k vidění i umělci. Které celebrity už na turnaji startovaly?

Tak to je otázka spíše pro moji manželku. Já jsem většinu těch celebrit ani neznal. Letos jsem měl radost z účasti Lukáše Hartiga, který určitě turnaj velice obohatil.

* Turnaj v Bělušicích je také velkou přehlídkou krásných holek. Nepřemýšlel jste třeba o tom, vyhlásit MISS turnaje?

Tak to je určitě zajímavý nápad. Určitě se touto myšlenkou budeme zabývat.


 

A 1. SK Krakovany
2. Bělušice A
3. Kelly Family
4. Sendražice
5. White Riders
B 6. AC Tulipán
7. Head Hunters
8. Velké Chvalovice
9. ČERNÝ KONĚ
10. Přátelé kruhového objezdu 
C 11. Hrobníci
12. Koubek s.r.o
13. Legie zkázy
14. Městská Policie Kolin
15. Parní Válec
D 16. Fíkové komando Volárna
17. Mogul B
18. Týnečtí pavijani
19. Rozmetadlo Ohaře
20. Kořenice
E 21. PFK Česká Koruna
22. HAF HAF Team
23. Slovácko
24. Bělušice XXL
25. FK Vrbová Lhota 98