11.ročník 2008

Baborovského bělušický memoriál vyhrálo Slovácko

Tým pojmenovaný Slovácko a složený z mladých hráčů Polep, Velimi a Kouřimi opanoval sobotní 11. ročník Memoriálu Petra Baborovského v Bělušicích. Ve finále Slovácko přemohlo tým Krakovan. Bronz získal celek z Býchor, který si dal název „Věčně Druhý“.

Do Bělušic se v sobotu sjel rekordní počet 29 mužstev. Ani to ale nestačilo na prolomení rekordu co do počtu hráčů. „Letos se do bojů zapojilo 296 hráčů, což je o čtrnáct méně než v roce 2004,“ spočítal jeden z hlavních organizátorů akce Václav Klepal.

Fotbalové klání nabídlo atraktivní podívanou. Hodně vyrovnanou a dramatickou. „Ano, především ve vyřazovací části turnaje. Hned osm zápasů rozhodl až penaltový rozstřel,“ poznamenal Václav Klepal.

Ani jedno penaltové drama však nemuseli absolvovat vítězové. Tým nazvaný Slovácko a koučovaný nehrajícím kapitánem Františkem Machurkou prošel turnajem takřka suverénně. Zaváhal jen v základní skupině, když mu remíza sebrala první postupovou pozici. Slovácko hrálo nerozhodně s H teamem Mělník, v jehož dresu řádil nejlepší kanonýr akce Jozef Gabčo z Neratovic. Jeho střelecký účet se zastavil na úctyhodném čísle 19. Ani to ale hostům z Mělnicka nestačilo na víc než na osmifinále. V něm poněkud překvapivě podlehli býchorskému týmu Věčně Druhý, který si nakonec došel až pro třetí příčku.

Turnaj se vůbec stal pohřebištěm favoritů. Ti padali právě už v osmifinále. Třeba AC Tulipán, několikanásobný vítěz turnaje, který nestačil na Hrobníky z Bečvár. A hned na startu play – off vypadli i domácí borci.

„Jsem nadšený, že jsme v tak těžké konkurenci turnaj zvládli a vyhráli ho,“ jásal po vítězném finále kapitán Slovácka František Machurka. Jeho tým byl hodně mladý. Věkový průměr nepřesáhl 23 let. „Za posledních pět let jsme měli nejkvalitnější mančaft. I proto jsme věřili, že bychom mohli získat prvenství, přestože oficiálně stanoveným cílem bylo semifinále,“ podotkl Machurka.

Spokojenost panovala i v táboře poražených finalistů. Krakovany proměnily osmou účast na turnaji v historicky nejlepší výsledek. Kapitán týmu Josef Vodička litoval jen úzkého kádru. „Bylo nás jen devět a vesměs legionáři. Finále nás potěšilo, ale když už jsme v něm byli, chtěli jsme pochopitelně vyhrát,“ řekl Vodička.

Nejlepším brankářem turnaje se stal domácí Milan Čepela, nejsympatičtějším celkem pak opět domácí – tradiční účastník akce Legie zkázy.

V populární soutěži o střelce na lahev šampaňského tentokrát nikdo neuspěl.

Slovácko- vítěz 11. ročníku

Výsledky

Skupina A: 1. Krakovany 9 bodů (9:1), 2. Green Team 6 (7:5), 3. FC White Riders 3 (4:4), 4. Sendražice 0 (0:10).

Skupina B: 1. Česká Koruna 9 (9:1), 2. HAF HAF Team 6 (9:3), 3. Výrazné fotbalové umění Kolín 3 (3:9), 4. Parní válec 0 (4:12).

Skupina C: 1. AC Tulipán 9 (12:2), 2. 1. FC Folprecht 6 (10:8), 3. Týnecký paviáni 1 (3:6), 4. Černý koně 1 (2:11).

Skupina D: 1. Bělušice A 9 (11:1), 2. Hrobníci 6 (15:4), 3. Garda Teplice 3 (5:14), 4. Sokol Chotusice 0 (2:14).

Skupina E: 1. Městská policie Kolín 9 (13:3), 2. Hospoda U Jána 6 (10:3), 3. Věčně Druhý 3 (6:8), 4. MiKing 0 (2:17).

Skupina F: 1. Vosek 9 (17:2), 2. PAT a MAT Radovesnice II 4 (2:5), 3. LFC Záboří 2 (1:8), 4. Bělušice XXL 1 (2:7).

Skupina G: 1. H team Mělník 10 (28:2), 2. Slovácko 10 (19:4), 3. Chmel Tetava 6 (9:14), 4. Velké Chvalovice 3 (11:21), 5. Legie zkázy 0 (0:26).

Osmifinále: Krakovany – FC White Riders 3:1, Česká Koruna – PAT a MAT Radovesnice II 1:2 pen., AC Tulipán – Hrobníci 2:3 pen., Věčně Druhý – H team Mělník 3:2 pen., Green Team – Slovácko 0:3, Vosek – HA HAF Team 1:0 pen., 1. FC Folprecht – Městská policie Kolín 2:4, Bělušice A – Hospoda U Jána 2:3 pen.

Čtvrtfinále: Krakovany – PAT a MAT Radovesnice II 1:0, Hrobníci – Věčně Druhý 4:5 pen., Slovácko – Vosek 3:0, Městská policie – Hospoda U Jána 4:3 pen.

Semifinále: Krakovany – Věčně Druhý 3:2, Slovácko – Městská policie Kolín 2:1.

O 3. místo: Věčně Druhý – Městská policie Kolín 3:2 pen.

Finále: Krakovany – Slovácko 0:1.

Nejlepší střelec turnaje: Jozef Gabčo (H team Mělník) – 19 branek.

Nejlepší brankář: Milan Čepela (Bělušice A).

Nejsympatičtější tým turnaje: Legie zkázy.