4.ročník 2001

Memoriál vyhrála Třebovle

Již počtvrté si daly fotbalové týmy dostaveníčko na oblíbeném bělušickém Memoriálu Petra Baborovského a ani letos neobhájil prvenství vítěz z předchozího roku. Tentokrát se z nejvyšší příčky radovali fotbalisté Třebovle, kteří ve finále přemohli Pašinku.

Bělušice - Pořadatelé se museli hned zpočátku popasovat s rekordní účastí dvou set sedmi hráčů ve dvaadvaceti mužstvech. "Žádný problém nám tímto rekordem nevznikl," odmítal hlavní pořadatel Václav Klepal. "Naopak jsme byli potěšeni zájmem o naši akci," uvedl organizátor, který je podle svých slov vždy pečlivě připraven. "Disponuji programem, v němž mám hrací systémy turnajů pro osm až čtyřiadvacet mančaftů." Zúčastněná družstva se tudíž rozdělila do tří čtyřčlenných a dvou pětičlenných základních skupin, kde se utkal každý s každým. Poté do osmifinále hrané vyřazovacím systémem postoupily vždy první tři týmy a nejlepší ze čtvrtého místa. Boje v základních skupinách naznačily, kdo bude aspirovat na celkový primát. Mezi horké kandidáty patřil především obhájce titulu Thermo King, nebezpečně vypadala družstva Velkého Oseka, Třebovle, ale i pořadatelského mančaftu Bělušic. Všichni jmenovaní bez problémů proklouzli do play off, kde teprve začala bitva na život a na smrt. Kuriozitou se stal osmifinálový souboj mezi Pašinkou a Zásmukami. Ty soka přejely drtivým rozdílem 9:2, jenže musely odcestovat na smluvený přátelský zápas a Pašinka tudíž postoupila kontumačně do čtvrtfinále. Odtud si pak dokonce prosekala cestu až do finále, kde ji stopku vystavila Třebovle s famózním gólmanem Ladislavem Pokorným. Ten byl po zásluze vyhlášen nejlepším brankářem podniku. Mezi nejlepší čtyři neprolezl překvapivě obhájce triumfu Thermo King, kterého porazila Jestřabí Lhota. Domácí zase nestačili na Volárnu, která pak do finále pustila Pašinku. Spravila si chuť až v duelu o bronz, v němž na penalty zdolala odvěkého rivala Jestřabí Lhotu. Vyvrcholení turnaje přineslo boj Pašinky a Třebovle. Od Pašinky, která mohla balit kufry už po osmifinále se odklonilo dosavadní štěstí a navíc se na jejích hráčích projevila únava. Třebovle byla po celou dobu střetnutí lepším týmem a po brankách Kycla a Duška zaslouženě triumfovala. Nejlepším kanonýrem akce se stal domácí šutér Tomáš Říha s jedenácti přesnými zásahy, soutěž v přesnosti střelby potom ovládl Zdeněk Červik. Cenu ředitele poděbradských skláren pro nejstarší družstvo turnaje zůstalo v Bělušicích, neboť jejich garda pod názvem Legie zkázy měla věkový průměr nad čtyřicet let. Pořadí v základních skupinách - skupina A:
1. Ivanhoe 7 bodů (6:3), 2. J. Lhota "C" 6 (4:2), 3. Myšák team 4 (7:7), 4. Legie zkázy 0 (1:6). Skupina B:
1. Třebovle 9 (9:2), 2. Desetibojaři 4 (3:3), 3. Young stars 4 (1:5), 4. Ohaře 0 (0:3). Skupina C:
1. Sokol Bělušice 9 (19:2), 2. Pašinka 6 (6:5), 3. Bistro 1 (1:9), 4. Sídlo Kolín 1 (3:13). Skupina D:
1. Thermo King 12 (13:1), 2. Zásmuky 9 (11:3), 3. AC Zimák 6 (5:10), 4. Komando Bělušice 3 (3:11), 5. Plavečák 0 (7:14). Skupina E:
1. V. Osek 10 (21:6), 2. Volárna 7 (6:4), 3. Žužu team 6 (8:4), 4. Polepy 3 (2:16), 5. Vikingové Býchory (4:11). Osmifinále:
Ivanhoe - AC Zimák 0:0, 3:2 na pen., Zásmuky - Pašinka 0:3 kont., Sokol Bělušice - Žužu team 2:2, 2:0 na pen., Myšák team - Volárna 0:0, 2:3 na pen., Thermo King - Young stars 4:3, J. Lhota - Desetibojaři 4:0, V. Osek Sídlo Kolín 7:1, Bistro - Třebovle 0:3. Čtvrtfinále:
Ivanhoe - Pašinka 1:2, Bělušice Volárna 0:1, Thermo King - J. Lhota 0:2, V. Osek - Třebovle 2:6. Semifinále:
Pašinka - Volárna 2:0, J. Lhota - Třebovle 0:0, 3:4 na pen. O 3. místo:
Volárna - J. Lhota 0:0, 3:1 na pen.
Finále:
Pašinka - Třebovle 0:2.

Nejstarším celkem byla Legie zkázy

Bělušice - Pro milovníky nejrůznějších statistik a podrobných údajů uvádíme soupisky čtyř nejúspěšnějších týmů Memoriálu Petra Baborovského a též nejstarší sestavu turnaje, kterou byla Legie zkázy. Vítěz turnaje - SK Třebovle: Ladislav Pokorný, Daniel Richter, Vlastislav Kinčl, Roman Stránský, Zdeněk Pop, Josef Kardoš, Martin Kučera, Martin Dušek, Tomáš Dušek, Milan Čáslava, Václav Hovorka, Martin Rejhon, Ladislav Líbal. Poražený finalista - TJ Pašinka: Vilém Löwe, Miloš Löwe, Miloš Lázňovský, Ladilsav Minarčík, Tomáš Havel, Tomáš Dolejší, Václav Barcal, Vladimír Herman. Bronzový celek - Sokol Volárna: Václav Dohanič, Petr Šedivý, Michal Kratochvíl, Vít Svoboda, Ladislav Bruna, Tomáš Šedivý, Lukáš Luťha, Aleš Hanek, František Mašek, Leoš Pelikán. Bramborová medaile - Jestřabí Lhota "C": Miroslav Foršt, Václav Šléz, Ondřej Pavelka, Jaroslav Pilař, Luboš Soukup, Ivoš Krajiček, Radek Patočka, Roman Pilař, Petr Brůna, František Suchánek, Petr Týma, Lukáš Málek. Držitel ceny ředitele poděbradských skláren pro nejstarší mužstvo turnaje Legie zkázy: Jaroslav Svoboda, Václav Klepal starší, Rostislav Kozel, Petr Kozel, Stanislav Šanda, Josef Čech, Vladimír Baroch, Josef Svoboda, Vlastimil Jandák, Josef Novotný, Ladislav Kubát, Zdeněk Novotný, Petr Kopecký.