2.ročník 1999

Desetibojaři po roce opět ve finále, vladařské žezlo však přebírá Velký Osek

MALÁ KOPANÁ/ Býchorské fotbalisty rozhodila porážka s pozdějším vítězem natolik, že v boji o třetí místo prohrály s borci z Penzionu U Nováků.
ZDENĚK DAREBNÝ
Bělušice - Patnáct celků, z nichž osm působí ve fotbalových soutěžích okresu, přijelo uctít památku tragicky zesnulého Petra Baborovského na druhý ročník jeho memoriálu. Neuvěřitelně dobře si v této silné konkurenci, kde nechyběl ani letošní aspirant na postup do I. B třídy - Býchory, vedli znovu Desetibojaři, obhájci loňské trofeje, jejichž věkový průměr byl jen něco málo pod čtyřicet let. Přesto ale postoupili do finále, když na jejich štítě skončil už ve čtvrtfinále jeden z hlavních favoritů turnaje - domácí Bělušice. Ty projely základní skupinou jako nůž máslem, hned v prvním duelu play off je však zradily penalty. Zaslouženým králem turnaje se stal Velký Osek, jenž na cestě za titulem zdolal v semifinále Býchory a v boji o zlato si bez větších problémů poradil i s Desetibojaři. Porážka s Osekem vyvedla býchorské fotbalisty z rovnováhy natolik, že v klání o třetí místo podlehli reprezentatům Penzionu U Nováků! Nejlepším střelcem turnaje, který s nadhledem odřídila trojice sudích Földeš, Cepek, Špinka, se sedmi vstřelenými góly stal Jaroslav Adamec z vítězného týmu. Výsledky - skupina A: FC Slza Kolín - Traverza Polepy 1:0, FC Slza Kolín - Bělušice 1:1, FC Slza Kolín - Svěrák Němčice 4:0, FC Slza Kolín - Rozmetadlo Ohaře 1:1, Traverza Polepy - Bělušice 0:2, Traverza Polepy - Svěrák Němčice 1:0, Traverza Polepy - Rozmetadlo Ohaře 3:1, Bělušice - Svěrák Němčice 8:0, Bělušice - Rozmetadlo Ohaře 2:0, Svěrák Němčice - Rozmetadlo Ohaře 0:0. Pořadí: 1. Bělušice 10 bodů, skóre 13:1, 2. FC Slza Kolín 8, 7:2, 3. Traverza Polepy 6, 4:4, 4. Rozmetadlo Ohaře 2, 2:6, 5. Svěrák Němčice 1, 0:13,skupina B:Desetibojaři - Ajax Býchory 1:3, Desetibojaři Velký Osek 0:0, Desetibojaři -Hospoda U Koruny 4:0, Desetibojaři - Dominik 2:1, Ajax Býchory - Velký Osek 0:0, Ajax Býchory - Hospoda U Koruny 4:0, Ajax Býchory - Dominik 7:1, Velký Osek - Hospoda U Koruny 5:2, Velký Osek - Dominik 4:1, Hospoda U Koruny - Dominik 1:3. Pořadí: 1. Ajax Býchory 10 bodů, skóre 14:2, 2. Velký Osek 8, 9:3, 3. Desetibojaři 7, 7:4, 4. Dominik 3, 6:14, 5. Hospoda U Koruny 0, 3:16,skupina C:SK Třebovle - Novákovi 4:0, SK Třebovle Legie zkázy 4:0, SK Třebovle - Stap Bar 3:0, SK Třebovle Sokol Volárna 1:1, Novákovi Legie zkázy 2:0, Novákovi Stap Bar 1:0, Novákovi - Sokol Volárna 1:0, Legie zkázy - Stap Bar 1:4, Legie zkázy - Sokol Volárna 1:1, Stap Bar - Sokol Volárna 1:0. Pořadí: 1. SK Třebovle 10 bodů, skóre 12:1, 2. Novákovi 9, 4:4, 3. Stap Bar 6, 5:5, 4. Sokol Volárna 2, 2:4, 5. Legie zkázy 1, 2:11. Čtvrtfinále:Ajax Býchory Stap Bar 3:0, SK Třebovle Velký Osek 2:4, Bělušice - Desetibojaři 0:0, na penalty 2:3, FC Slza Kolín - Novákovi 0:0, na penalty 2:3,semifinále:Ajax Býchory - Velký Osek 1:2, Novákovi - Desetibojaři 0:0, na penalty 6:7 (rozhodující pokutový kop proměnil Tasch), o třetí místo: Novákovi - Ajax Býchory 3:2, finále: Velký Osek - Desetibojaři 2:0 (2:0). Branky: Sodoma, Novák.